DİERG MERCEK: “Diyarbakır’da Edebiyat Öğretimi”

DİERG -mercek-: “Diyarbakır’da Edebiyat Öğretimi”

Bir düşünce kuruluşu olan Diyarbakır Eğitimi İzleme ve Reform Girişimi (DİERG) ilk etkinliğine “Diyarbakır’da Edebiyat Öğretimi” başlığı ile hazırlanmaktadır.

Yaşananı değerlendirmek ve geleceğe yön vermek adına; eğitimimizin içeriğini analiz ve öneri amacıyla oluşturduğumuz ‘DİERG MERCEK’ Aralık ayında ‘Diyarbakır’da Edebiyat Öğretimi’ başlıklı toplantı düzenleyecektir. Toplantıda, yaşananlar ve gereksinimler açısından konumuzu tartışmak üzere kentimizdeki ilk, ortaokul, lise öğretmenleri ile öğretim elemanları bir araya gelecek.

Etkinliğimizin esin kaynağı olan ‘Bir Dükkanı Beklemek’ isimli öykü kitabının yazarı Uğur Nazlıcan da bir söyleşide bulunacak. Ayrıca, Engin Ceylan “Hazan Deneyimi ve Murat Özyaşar’ başlıklı bir konuşma yapacak. Cihan Ülsen, Murat Özyaşar, Adbullah Aren Çelik ve Uğur Nazlıcan’ın birlikte yapacağı ‘Edebiyatın talebeleri’ söyleşisi ile etkinliğimiz sona erecektir.

Diyarbakır’da her kademedeki edebiyat öğretimini konuşabilmek; başarıları ve gereksinimleri tartışabilmek, belirleyebilmek ve önerilerde bulunma için sizi 29 Aralık 2018 Cumartesi günü, 11:00-17:00 arasında, Tarihi Deva (Deve) Hamamında gerçekleştireceğimiz DİERG MERCEK etkinliğimize davet ediyoruz.

Bu İçeriği Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir